Zpět na úvodní stranu-kraje Vyhledávání podle seznamu regionů Vyhledávání podle seznamu obcí Anglická verze Německá verze

Kraj: Jihočeský

Region: Táborsko

Část regionu: Sedlec-Prčice

Obec: Heřmaničky

Heřmaničky se nacházejí v krásné, velmi členité a kopcovité krajině v nejjižnější části Středočeského kraje. Jsou tvořeny 13 osadami a četnými roztroušenými samotami s půvabnými názvy- Arnoštovice, Velké Heřmanice, Čišťovice, Jíví, Jiříkovec, Karasova Lhota, Loudilka, Jestřebice, Durdice, Peklo, Dědkov, Křenovičky. Celá oblast o rozloze více než 1700 ha je ryze zemědělská a ani v okolí není žádný významný průmysl. V obci žije téměř 700 obyvatel.

První písemné zmínky jsou z poloviny 13. století. Nejstarším sídlem jsou podle dochovaných písemností Arnoštovice ( rok 1352). Všechny osady dnešní obce patřily do poloviny 19. století ke smilkovskému panství s výjimkou Jestřebic, které patřily k panství votickému.

Velký význam pro rozvoj obce, ale i pro spojení s Prahou a dalšími městy, mělo vybudování železnice z Prahy do českých Budějovic, která protíná obec. Železniční stanice v Heřmaničkách je vybavena pro osobní i nákladní přepravu. 

OÚ Heřmaničky č. 58,  

PSČ 257 89, 

tel./fax: 0302/582105

  

  

Zpět na mapu celého regionu Táborsko