Zpět na úvodní stranu-kraje Vyhledávání podle seznamu regionů Vyhledávání podle seznamu obcí Anglická verze Německá verze

Kraj: Ústecký

Region: Teplice a okolí

Část regionu: Teplice

Obec: Dubí

Dubí se rozkládá na úbočí Krušných hor v nadmořské výšce 350 až 450 metrů. Je položeno v údolí, které je již po staletí vstupní branou do Čech. Starou formanskou cestu přes Cínovec vystřídala mezinárodní silnice, po níž do města proudí auta a kamiony z celé Evropy. V Dubí nechal v letech 1898-1906 teplický hrabě Clary-Aldringen postavit pozoruhodný kostel z pravého italského mramoru, který je kopií benátského kostela Santa Maria dell Orto. 
Po revoluci v roce 1989 se stalo Dubí městem nechvalně proslulým problémem prostituce. Ve městě je rozvinutý sklářský průmysl, vyrábí se zde obalové a ploché sklo. Závod Glaverbel Barevka se stal supermoderní výrobní jednotkou. Nejznámějším podnikem v Dubí je Český porcelán, a.s., který proslavil město svým cibulovým vzorem po celém světě. V roce 1872 získalo Dubí statut lázeňského místa a proslulo jako klimatické lázně. Tento statut byl v roce 1966 městu Dubí potvrzen. Terezininy lázně léčí nervové nemoci, nemoci pohybového ústrojí a duševní poruchy.
Dubí je výchozím místem pro zimní sporty a turistické výlety. Pro svou krásu je nazýváno perlou Krušných hor.

MěÚ Dubí, Ruská 264,

PSČ 417 01, tel.: 417554625

fax: 417571399

e-mail:info@město-dubi.cz 

www.město-dubi.cz 


 

 

 Zpět na mapu celého regionu Teplice a okolí