Zpět na úvodní stranu-kraje Vyhledávání podle seznamu regionů Vyhledávání podle seznamu obcí Anglická verze Německá verze

Kraj: Moravskoslezský

Region: Novojičínsko

Část regionu: Bílovec

Obec: Slatina

Slatina náleží k nejstarším obcím na okrese. Její vznik spadá do období vnitřní slovanské kolonizace na sklonku 12. a počátku 13. století. První písemná zpráva je doložena r. 1371. K Moravě byla připojena spolu s fulneckým panstvím teprve r. 1480, a stala se tak moravskou enklávou obklopenou slezským územím. Samostatnou se stala Slatina až r. 1592, kdy ji koupil Šalomoun Moš z Bittendorfu jako samostatný deskový statek. V držení obce se střídala celá řada majitelů. 
Ze 14. století pochází pravděpodobně kostel Nanebevzetí Panny Marie, první zmínka je doložena rokem 1461. Zajímavá je historie kostelních zvonů. Současná barokní podoba kostela pochází z poloviny 17. století. Nespornou dominantou obce je barokní zámek z r. 1771. Celý exteriér umocňuje romantický styl parkové úpravy okolí. V obci jsou tři obchody, dvě restaurace a pošta. 
V kulturním domě je velký sál a kino. Sportovně založení občané mohou relaxovat při tenise, kopané, nohejbalu či v posilovně. 

OÚ Slatina, 

PSČ 742 93

tel./fax: 0655/427021

 

  Zpět na mapu celého regionu Novojičínsko