Vyhledávání podle seznamu regionů Vyhledávání podle seznamu obcí Anglická verze Německá verze Zpět na úvodní stranu-kraje

Brandýs n.Labem

 
1.Čečelice
2.Benátky nad Jizerou
3.Lhota
4.Milovice
5.Brandýs nad Labem
6.Lysá nad Labem
7.Horní Počernice
8.Chrást
 
 
 
 
 
 


Zpět na navigaci Středočeského kraje

 

Náhled celého produktu

Kraj: Středočeský

Region: Brandýs nad Labem

  Středočeský kraj-region Brandýs nad Labem-část regionu Čečelice Středočeský kraj-region Brandýs nad Labem-část regionu Horní Počernice Středočeský kraj-region Brandýs nad Labem-část regionu Benátky nad Jizerou Středočeský kraj-region Brandýs nad Labem-část regionu Lhota Středočeský kraj-region Brandýs nad Labem-část regionu Milovice Středočeský kraj-region Brandýs nad Labem-část regionu Brandýs nad Labem Středočeský kraj-region Brandýs nad Labem-část regionu Lasá nad Labem Středočeský kraj-region Brandýs nad Labem-část regionu Chrást

Rovinatá krajina je typická soutokem dvou důležitých řek – Labe a Jizery. Ty se podepsaly na zobrazeném území i svým názvoslovím – často je zmiňováno jako dolní Pojizeří nebo jako část středního Polabí. Jizera je ve své  dolní části znázorněné na mapě velmi ceněna vodáky pro svou dobrou splavnost. V okolí Labe nalezneme řadu tůní a slepých ramen s hodnotnými vzácnými druhy rostlin i vodních zvířat. Dodnes jsou tyto vodní soustavy využívány jak pro rekreaci tak i rybářství.

Lokalita se vyznačuje teplým a suchým počasí, které spolu s převahou černozemě vytvářejí velmi dobré podmínky pro zemědělství a výskyt teplomilné fauny. Plochý reliéf je občas narušen mírnými vrcholy, ze zeleně vyniká přírodní park Kersko-Bory a les Zelená bouda u Brandýsa nad Labem.

Blízké hlavní město Praha už celá staletí ovlivňuje průmyslový i kulturní ráz krajiny. Není divu, že v ní najdeme řadu historických památek, ať se jedná o zámky, kostely a řadu původních městských části – Benátky nad Jizerou, Čelákovice, Brandýs nad Labem a další.

Pro svůj rovinatý terén je region přímo předurčen pro cykloturistiku – umožňuje daleké výlety se zajímavými naučnými zastávkami.